środa, 26 sierpnia 2015

Nocny industrial z Głobikowej 23.08.2015

23.08.2015 kominy EC Łęg i huty Sendzimira ( teraz to sie jakoś inaczej nazywa :) ) widziane z wieży w Głobikowej .
Około 22:30 na linii Głobikowa EC Łęg pojawiły sie ogniste kule , gołym okiem wyglądało to ciekawiej niż na długim czasie naświetlania ale za to na zdjęciu uwidocznił sie ślad samolotu ( radar24 pokazał lot Barcelona Kraków ) a fajerwerki pasują do Święta Grzyba w Borzęcinie .
W innych kierunkach słaba widoczność , nie dojrzałem wieży na św. Krzyżu ani kominów w Machowie Sandomierzu czy Stalowej Woli , światełka z Perehyby
pojawialy się na chwile po czym znikały , ale Księżyc w dobrym czasie i pozycji tak że Tatry i Beskid Sądecki można już próbować nocą ;)
gezeb

wtorek, 28 lipca 2015

Nocne Tatry z Bierówki i Kołaczyc

Troche późno - około północy-bo już Księżyc był za nisko ( wcześniej na kamerze z Liwocza była lepsza widoczność ) .
Bierówka 49.776039, 21.602224
Z Kołaczyc 49.822822, 21.441174
Trzeba próbować w kolejnych dniach bo łysy rośnie , oby pogoda dopisała
gezeb

poniedziałek, 22 czerwca 2015

Alarm, możliwa dziś ZORZA POLARNA!

Stan aktualny i prognozy na najbliższe godziny:
http://www.swpc.noaa.gov/communities/space-weather-enthusiasts
http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/
http://www.spaceweather.com/
http://www.spacew.com/plots.html

czwartek, 4 czerwca 2015