poniedziałek, 6 czerwca 2016

Góry Świętokrzyskie, elektrownia Połaniec z Liwocza.

5.06 godzina 21:40 im niżej Słońce było pod horyzontem tym lepiej było widać kontury RTCN i klasztoru na Świętym Krzyżu.
Panorama z opisem
11.06 21:10 warunki gorsze niż 5.06 ale światła na wieży klasztornej i przed klasztorem się załapały.

gezeb

5 komentarzy:

 1. Klimatyczna panorama. Jaki był czas naświetlania i pozostałe parametry?

  OdpowiedzUsuń
 2. 8 pionowych kadrów 450mm ISO 100 f7,1 20 sek.bo dłużej się nie dało, Manfrotto055 z wysuniętymi najcieńszymi nóżkami nie bardzo się nadaje do długch naświetlań szczególnie jak jest wiatr taki jak w niedzielę że nie ma się gdzie schować bo kręci z każdej strony. Trochę szkoda bo gdyby ponaświetlać tak z minutę to lepiej by wyszły światła na przyklasztornej wieżycce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, myślałem ze naświetlanie trwało z dwie minuty, ale faktycznie, przecież za kilka dni najdłuższy dzień w roku i o 22:00 jest jeszcze trochę jasno.

   Usuń
 3. To pierwsze szerokie ujęcie trwało 536 sek. choć w zamyśle miało trwać ~15 minut tylko bateria padła w czasomierzu i tak na oko wyłączyłem po 9 minutach.
  Sezon dla tych co mieszkają na południe od jakichkolwiek górek bo można polować do późnego wieczora albo sporo przed wschodem, sam bym uderzył gdzieś na Węgry złapać Tatry czy Bieszczady tylko czasu brak.Aż dziwne że w tym okresie nie pojawiają się w sieci zdjęcia np. Tatr z Rumunii czy Węgier.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te światła na przekaźniku TV na trzecim zdjęciu. Takiego czegoś musimy szukać na zdjęciach z Magdalenki, bo tam tylko sam maszt wystaje i za dnia trudno go jednoznacznie zidentyfikować!

  OdpowiedzUsuń